Dlaczego newsletter jest ważniejszy od komunikacji w mediach społecznościowych?

W dobie powszechnej cyfryzacji i wydawałoby się dominującej roli mediów społecznościowych, warto zadać sobie pytanie, jakie narzędzie marketingowe jest naprawdę najskuteczniejsze. Wcale nie Instagram i nie Facebook – tylko newsletter! Dlaczego jest on tak istotny? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Twoja firma powinna posiadać newsletter.
  • Czemu komunikacja w mediach społecznościowych to tylko skrawek tego, co możesz osiągnąć w sprzedaży.
  • Dlaczego newsletter daje Ci większe zyski.

Nie Jesteś Zależny od Algorytmów

Każdy, kto kiedykolwiek próbował rozwijać biznes poprzez media społecznościowe, doskonale zna problem zasięgów. Algorytmy kierujące treściami na platformach takich jak Facebook, Instagram czy Twitter nieustannie się zmieniają.

Dzisiaj Twoje posty mogą docierać do szerokiej publiczności, a jutro ich zasięg może zostać drastycznie ograniczony przez nową aktualizację algorytmu.

Przy newsletterach nie masz takiego problemu. Twoje wiadomości lądują bezpośrednio w skrzynce odbiorczej subskrybentów. Zależy to oczywiście od ich decyzji o otwarciu i przeczytaniu wiadomości, ale nie musisz martwić się o zmieniające się algorytmy.

Masz bezpośredni kontakt z klientem

W przeciwieństwie do mediów społecznościowych, newsletter umożliwia bezpośredni kontakt z klientem. Twoje wiadomości docierają do nich bezpośrednio, a to stwarza możliwość bardziej spersonalizowanego podejścia.

Newsletter pozwala na segmentację publiczności i wysyłanie odpowiednich treści do właściwych osób. Jest to niezwykle cenne narzędzie, jeżeli chcesz dostosować swoje wiadomości do konkretnych grup klientów.

Większa skuteczność

Badania pokazują, że konwersja z newsletterów jest znacznie wyższa niż z mediów społecznościowych. Mimo że media społecznościowe są świetnym narzędziem do budowania marki i interakcji z klientami, to jednak newslettery generują więcej sprzedaży.

Kwestia prywatności

W erze rosnącej świadomości związanej z ochroną prywatności, newslettery dają użytkownikom większą kontrolę nad danymi, które udostępniają. Subskrybenci decydują, kiedy i jakie informacje chcą otrzymywać, co przekłada się na większe zaangażowanie.

Większa lojalność klientów

Newslettery są świetnym narzędziem do budowania lojalności klientów. Dostarczając im regularnie wartościowe treści, możesz zbudować silne relacje, które będą trwały przez długie lata. Klienci, którzy subskrybują Twój newsletter, wyrażają swoje zaangażowanie i zainteresowanie Twoją marką, co daje Ci możliwość na budowanie długoterminowych relacji.

Newsletter jest mierzalny

Jednym z największych atutów newsletterów jest to, że są łatwe do zmierzenia. Możesz śledzić, ilu odbiorców otworzyło Twój e-mail, ilu kliknęło w link, jakie treści generują najwięcej interakcji, itd. Dzięki temu możesz dostosować swoje strategie i skupić się na tym, co naprawdę działa.

Oczywiście, media społecznościowe również oferują takie narzędzia, jednak są one często ograniczone przez politykę prywatności i różne zmienne algorytmów. W przypadku newsletterów masz pełną kontrolę nad danymi, co pozwala na ich precyzyjną analizę.

Podsumowanie

Zarówno media społecznościowe, jak i newslettery mają swoje miejsce w strategii marketingowej. Jednak nie można zapominać o kluczowej roli, jaką odgrywają newslettery. Umożliwiają one bezpośrednią komunikację z klientami, są niezależne od zmieniających się algorytmów, umożliwiają segmentację publiczności i dają większą kontrolę nad danymi. Dlatego też, niezależnie od charakteru Twojego biznesu, warto zainwestować w rozwijanie listy subskrybentów newslettera.

Ruszyły zapisy do mojej bezpłatnej szkoły pisania newslettera

Już teraz możesz zapisać się do mojej bezpłatnej szkoły pisania newslettera tylko w formule online. Wystarczy kliknąć na zdjęcie, by otrzymać e-book o 40 rzeczach, o jakich nie możesz zapomnieć tworząc swój newsletter oraz 15 lekcji e-mail na temat tworzenia narracji w newsletterze. Zrób to teraz:)