ZABIERAM W KOSMICZNĄ MOC SŁÓW

Już jako dziecko, kochając swoją lalkę, miałam tysiące pomysłów na opisanie jej sukienki. Dzięki magicznym słowom wkładanym w jej opis, chęć posiadania nowej lalki stawała się potrzebą całej rodziny.

Z komiksów z gumy Donald tworzyłam pretekst do stworzenia jeszcze barwniejszych historii. Byłam w nich na tyle przekonująca, że w mojej rodzinie życie bez Kaczora Donalda było niemożliwe.

Dość wcześnie przekonałam się, że otaczający nas kosmos nie jest czarno-biały, a tworzący go ludzie  są bohaterami o wyjątkowej mocy. To wszystko za sprawą filmu Star Wars, w którym po raz pierwszy zobaczyłam, że historia nie musi być jednoliniowa, a jej bohater nie jest oczywisty.

Kiedy dorosłam zauważyłam, że ludzie mówią i piszą o sobie, ale przeważnie w czarno-białych kolorach. Ograniczenia takie jak strach, wstyd, niepewność sprawiają, że brakuje im odwagi, by uwolnić kosmiczną moc słów, która przekonuje, a nie informuje.

Marzyłam o tym, by stworzyć przestrzeń, która rozbudzi w ludziach potencjał i odwagę do ożywiania swoich treści i nadawania im intrygującego charakteru. Przestrzeń, w której ich opowieści zaczną przekonywać, inspirować i fascynować. 

Moje marzenie urzeczywistniłam w 2016 roku.
Stworzyłam Statek St-38, a na jego pokładzie Akademię SMS (Social Media Storytelling).

Marta Idczak
Kapitan Statku St-38
Trener Biznesu