Sprawdź, do czego przyda się WordPress w biznesie online? Artykuł gościnny Oli Gościniak

WordPress to nic innego jak system zarządzania treścią, dzięki, któremu stworzysz stronę WWW bez znajomości programowania i zdolności graficznych. Wystarczy, że krok po kroku wyklikasz swoje miejsce w sieci. To niskokosztowe rozwiązanie wręcz stworzone do rozwijania biznesu online.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Do czego przyda się WordPress w biznesie online.
  2. O jego możliwościach:
  • strony WWW
  • blogi
  • sklepy online
  • kursy online
  • samodzielność

Moc możliwości

Na stronie na WordPressie możesz stworzyć swoją wizytówkę firmową, pisać bloga, otworzyć sklep online za pomocą darmowej wtyczki WooCommerce, a także zrobić platformę kursową. Tym samym to system, który będzie fundamentem Twojego biznesu online. Niskosztowym, intuicyjnym i łatwym w zarządzaniu.  Dowiedz się więcej o możliwościach, które są w zasięgu Twojej ręki!

Kiedy WordPress będzie dla Ciebie?

Zawsze wtedy, gdy chcesz stworzyć swoje miejsce w sieci, rozwinąć biznes online, a przy okazji oszczędzić pieniądze i nauczyć się obsługiwać swoją stronę WWW bądź sklep online.
 
Dlaczego? Bo wybierając WordPressa, możesz skorzystać z jego możliwości, a także z łatwością dostosować go do swoich potrzeb. Ogromną zaletą WP jest jego rozszerzalność w postaci wtyczek, dzięki którym zaledwie kilkoma kliknięciami jesteś w stanie dodać nowe funkcje do swojej strony WWW. Formularz kontaktowy? Mapa dojazdu? Sklep online? Nie ma sprawy!
 
Własne miejsce w sieci sprawi, że skuteczniej rozwiniesz swoją działalność. Począwszy od docierania do nowych klientów, poprzez budowę marki osobistej, a skończywszy na zwiększeniu zarobków. Jeśli chcesz zyskać niezależność, więcej zarabiać, zaoszczędzić pieniądze i zyskać nowe umiejętności to WordPress jak najbardziej jest dla Ciebie.

Chcesz stworzyć stronę WWW?

W WordPressie łatwo stworzysz prostą stronę WWW, która będzie wizytówką Twojego biznesu. Umieścisz na niej najważniejsze informacje o swojej działalności i dane kontaktowe. To sprawi, że łatwiej będzie znaleźć Twoją firmę, jak i szybciej uzyskać niezbędne informacje o niej. Efekt? Przybędzie klientów zainteresowanych Twoją działalnością.

Marzy Ci się pisanie bloga?

A może pragniesz rozwijać swojego bloga? WordPress.org jest świetnym rozwiązaniem także i do tej funkcji. Zaawansowany edytor tekstowy pozwoli Ci na publikowanie angażujących i świetnie zaprojektowanych wizualnie tekstów.
 
Co więcej, korzystając z WordPressa, możesz wybrać wtyczki, które ułatwią Ci blogowanie i sprawią, że Twój blog pojawi się wyżej w wynikach wyszukiwania. Wystarczy tylko korzystać z prostych wskazówek. W ten sposób o wiele łatwiej będzie Ci promować swoje teksty w sieci i docierać do nowych odbiorców.

Chcesz otworzyć sklep online?

Wystarczy zainstalowanie darmowej wtyczki WooCommerce, by na stronie zrobić także sklep online. Takie rozwiązanie jest idealne, jeśli tworzysz przyblogowy sklep ze swoimi produktami elektronicznymi i fizycznymi, ale i nie tylko, bo sprawdzi się także przy średniej wielkości sklepach.
 
Tym prostym sposobem będziesz miał wszystko w jednym miejscu. Nie musisz przechodzić pomiędzy różnymi platformami, by korzystać ze swojej strony i sklepu online. To zdecydowanie ułatwia codzienne zarządzanie stroną ze sklepem.

Marzysz o stworzeniu kursu online?

Wykorzystując WordPressa, stworzysz także platformę do kursów online, na której zamieścisz materiały video dla kursantów, PDF z ćwiczeniami i wiele więcej. Skorzystasz ze specjalnych wtyczek dla kursantów i dostosujesz stronę do swoich potrzeb.
 
Tym samym możesz zrezygnować z zewnętrznych platform kursowych i zdecydować się na umieszczenie wszystkiego, co najważniejsze dla Twojego biznesu w jednym miejscu.

Dlaczego warto wyklikać stronę samodzielnie?

WordPress.org to rozwiązanie dla każdego, kto chce zaistnieć w sieci. Do stworzenia strony na WordPressie wystarczy czas i umiejętność czytania ze zrozumieniem. By mieć własną stronę WWW, sklep online, czy platformę z kursami nie musisz korzystać z pomocy programisty. Z powodzeniem możesz zająć się tym samodzielnie. Takie rozwiązanie może być idealne dla osób, które są gotowe poświęcić na to trochę czasu.
 
Plusem samodzielnego wyklikania strony jest oszczędność pieniędzy, które można przeznaczyć np. na promocję swoich działań, ale także zdobycie nowych przydatnych umiejętności. Tworząc stronę WWW samodzielnie, z łatwością będziesz nią w przyszłości zarządzać, jak i wprowadzać zmiany. Nie potrzebujesz do tego wsparcia programisty.

Kurs WP krok po kroku

Stworzyłam kurs online, dzięki, któremu możesz wyklikać swoje miejsce w sieci nawet w weekend i rozwijać swoją działalność online tak, jak tego chcesz. W kursie znajdziesz instrukcje krok po kroku jak stworzyć stronę WWW, dodatkowe materiały, a także w wybranych pakietach bonusy od partnerów, które przydadzą Ci się, by działać jeszcze skuteczniej!
 
Jeśli po tym artykule czujesz, że chcesz mieć stronę na WordPressie i łatwo dostosować ją do swoich potrzeb, to dowiedz się więcej o kursie WordPressa: www.kurswp.pl

 

OLA GOŚCINIAK 

Ola Gościniak rozwija bloga Jestem Interaktywna olagosciniak.pl oraz grupę na FB Jesteśmy Interaktywne. Autorka książki Bądź online, o tym jak stworzyć stronę WWW. Pomaga kobietom w tworzeniu swojego bloga, biznesu online oraz strony WWW prowadząc kursy, webinary oraz live’y.
Występowała na różnych konferencjach m.in. I <3 Marketing, Blog Conference Poznań, WordCamp. Finalistka konkursu Sukces Pisany Szminką Businesswoman roku w kategorii Influencerka Roku 2017 oraz wyróżniona przez JasonHunt w rankingu TOP30 wpływowych blogerów za 2017 rok, a w 2018 roku w TOP 20.