Jak stworzyć wideo w kwadracie z napisami reklamowymi?

 

Jakiś czas temu zaczęły mi się na Facebooku wyświetlać reklamy, które przykuły moją uwagę. Pierwszy raz przyznam się do tego, że nie zwróciłam uwagi na ich wartość, tylko na sposób pokazania reklamy na video. Czyli w tym pierwszym momencie nie było dla mnie ważne, o czym opowiada film, zwróciłam uwagę na kwadratowy układ filmu i dodane do niego napisy. I oczywiście jest to moje subiektywne odczucie, ale myślę, że warto przetestować taki sposób komunikacji np. u siebie na fanpage’u.

O ile film w kwadracie z napisami reklamowymi da się bez problemu zrobić w menedżerze reklam na FB, o tyle taki sposób ich pokazywania ma pewną wadę. Nie ma zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o fonty i można pokazać taką reklamę tylko w poście sponsorowanym.

Kiedy spytałam w social mediach, w czym najlepiej takie vwdeo zrobić, odpowiedzi były różne. Głównie mówiono o power poincie lub OBS. Tylko powiem Wam, że jak ja zobaczyłam ile trzeba wykonać czynności, żeby tam takie wideo zrobić to się za głowę złapałam i stwierdziłam, że poszukam w sieci czegoś, co mi pozwoli zaoszczędzić czas.

No i w meandrach poszukiwań znalazłam prosty program, który tworzy takie video w kilkanaście sekund. Nazywa się KIZOA

 

 

Włącz sobie teraz moje video i zobacz, jakie to jest proste:

 

Nie widziałam prostszej metody na zrobienie takiego filmu. Bo można by było się tym pobawić w Adobe Premiere albo Hit Film Express, ale nie sądzę, by zajęło to Wam kilkanaście sekund;)

Czarne paski możecie wykorzystać do różnego call to action. Tutaj przykłady:

Polecam przetestować ten typ komunikacji. Warto zobaczyć, jaki będzie miała odzew:)

M.